Police
ObecPolice

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Oprava opěrné hřbitovní zdi p.č. 43/2

Opěrná ohradní zeď hřbitova se nachází na p. č. 43/2 v k.ú. Police okr. Šumperk.

Konstrukce stávající opěrné zdi o výšce cca 3 m a celkové délce se nachází na hranici p.č. 43/2 a p.č. 42/5, na které se nachází stavba rodinného domu. Opěrná zeď vykazuje výrazné poruchy, projevující se její deformací ve směru působícího zemního tlaku za rubem zdi. V důsledku vodorovných pohybů opěrné zdi dochází k pohybu a propadání terénu za rubem zdi a došlo k poškození stávajícího hrobového místa, které se nachází bezprostředně při rubu severní části opěrné zdi.

Záměrem opravy stávající konstrukce opěrné zdi je zvýšení stability stávajících konstrukcí, ochrana konstrukcí proti působení stážkové vody a oprava stávajícího kamenného zdiva. Bude provedeno částečné rozebrání stávající zdi. Na rubu zdi bude proveden výkop do hloubky 0,2 m pod patu zdi, kde budou osazeny dolní pruty výztuže základu a provedena betonáž základu. Dozdění horní části zdi na vápenocementovou maltu – pohledové bednění. Osadí se výztuž dříku a věnce a vybetonuje se jádro zesilující části opěrné zdi. Nad úroveň terénu ve zhlaví opěrné zdi bude z kamene vyzděna ohradní zídky do výše 1,1 m nad povrch terénu. Bude provedeno odvodnění skrz opěrnou zeďa odvodnění paty opěrné zdi podél vnějšího líce.

Poskytovatelem dotace je Ministerstvo zemědělství v programu 129 662 – Údržba a obnova kulturních a venkovských prvků číslo projektu 129D662001485

Datum vložení: 16. 10. 2017 17:09
Datum poslední aktualizace: 26. 4. 2021 17:10
Autor: Pavel Polách

Obecní úřad

Mobilní rozhlas

V obraze

Volně ke stažení:
Google playApp Store

Březen - za kamna vlezem.

Na Zelený čtvrtek hrachy zasívej, na Velký pátek se zemí nehýbej.