Police
ObecPolice

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Výběrové řízení – pořízení malotraktoru

Pořízení malotraktoru s lesní nástavbou pro obec Police

Pořízení malotraktoru s kabinou a lesní nástavbou s navijákem pro údržbu obecního lesa. Stroj bude využíván na obecních pozemcích určených k plnění funkce lesa. Obec spravuje celkem 18,08 ha lesa ve vlastní režii. V lese se smí těžit pouze stromy uschlé nebo nemocné. nesmí se těžit plošně na holinu. Na pokácení stromů si obec zjednává externí pracovníky, ale na vytažení nakácených stromů je problém někoho sehnat, protože jde pouze o jednotlivé stromy rozmístěné na velké ploše. Pořízením vlastního malotraktoru s lesní nástavbou a navijákem by se tento problém vyřešil. Velká část vytěžené hmoty je pouze palivové dřevo, které je využito na vytápění obecního úřadu s přilehlým bytem. Ročně je to cca 40 m3. Jen malá část vytěžené hmoty je prodána na místní pilu jako řezivo. Celá tato činnost je časově velmi náročná, protože lesní pozemky se nachází v prudkém kopci a jsou těžce přístupné. Dále je v plánu dokoupit k malotraktoru přívěs na odvážení dřevní hmoty k obecnímu úřadu a návozu sazenic stromků pro obnovu lesního porostu na místo v lese, kde postupnou těžbou vznikne holina – například při kůrovcové kalamitě. Kolový malotraktor je šetrný k životnímu prostředí zejména z hlediska ochrany půdy. Malotraktor má nižší hmotnost a nedochází tak ke zvýšenému utužování půdy.

Žádost je podána na SZIF v Programu rozvoje venkova.

vyzva-malotraktor-final 1

vyzva-malotraktor-final 1.doc
Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 28,5 kB

KS-malotraktor-final 1

KS-malotraktor-final 1.doc
Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 45,5 kB

Příloha č. 1

Příloha č. 1 (1).doc
Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 20,5 kB
Datum vložení: 16. 10. 2017 17:00
Datum poslední aktualizace: 26. 4. 2021 17:02

Obecní úřad

Mobilní rozhlas

V obraze

Volně ke stažení:
Google playApp Store

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.